Tennis Xpress

tenx.logo

Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa dorosłych w każdym wieku. Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem.

Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu:

– posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
– czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
– znał podstawowe elementy taktyki
– znał przepisy gry.

KONTAKT: obozytenisowe365@gmail.com

PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE

Kurs trwa 6 tygodni i składa się z 6 półtoragodzinnych lekcji (9 godzin). Każda lekcja prowadzona jest przez trenera, ale bardzo ważne jest, aby uczestnicy w celu budowania pewności siebie, mieli możliwość samodzielnej gry pomiędzy lekcjami. Kurs może zostać rozszerzony o dodatkowe godziny, w zależności od poziomu sprawności ćwiczących. W czasie kursu używane są piłki pomarańczowe (50% wolniejsze niż piłki żółte) oraz zielone (25% wolniejsze) przez co proces nauczania jest łatwiejszy, szybszy a co za tym idzie przyjemniejszy. W początkowym etapie szkolenia mogą być stosowane także piłki czerwone.

Podczas obozów wdrażane są elementy programu Tennis Xpress. Grupy dzielone są w zależności od poziomu zaawansowania. Dla maksymalnego zadowolenia uczestników, grupy liczą przeważnie 4 osoby. Zapytaj naszych trenerów o program Tennis Xpress i dołącz do naszej tenisowej społeczności już dzisiaj.

Szczegółowy program kursu: