Tenis 10

Program został opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tennis10’s”.
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

Marzy nam się, żeby w Polsce, jak np. we Francji czy w Belgii, w systemie szkolenia i współzawodnictwa brały udział dziesiątki tysięcy najmłodszych. Żeby tenis, podobnie jak to ma miejsce np. w Hiszpanii, był dyscypliną nauczaną na lekcjach wychowania fizycznego.

„Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie.

KONTAKT: obozytenisowe365@gmail.com

Program Tenis 10 realizowany jest na wszystkich obozach, w których biorą udział dzieci od 8 do 10 roku życia – stosujemy wówczas piłki progresywne (czerwone, pomarańczowe i zielone). Młodsze dzieci rozpoczynają zajęcia od piłek gąbczastych lub czerwonych. Zapytaj trenerów o szczegóły programu i zachęć swoje pociechy do przygody z tenisem już dzisiaj…