Beach Tennis

 

Lubisz chodzić na plażę, a także uprawiać trochę sportu wyczynowego? Pozwól nam wprowadzić Cię do świata Beach Tennis, gdzie można szczęśliwie połączyć zabawę z aktywnością sportową w słońcu, nad morzem i piasku.

Sport może być uprawiany przez osoby w każdym wieku i różnym poziomie umiejętności – doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi pod słońcem.

Wszystko czego potrzebujesz to boisko do siatkówki plażowej, które często można znaleźć na plażach całego świata, rakietę (padle bats) i piłki z obniżonym ciśnieniem.

W niektórych krajach, w których Beach Tennis jest już aktywnym sportem, można je znaleźć w Internecie lub w wybranych sklepach sportowych. Jeśli masz trudności ze znalezieniem sprzętu, to mamy listę renomowanych producentów / dostawców, aby skontaktować się z wybranym producentem i wybrać najlepszy sprzęt dla siebie.

Kliknij tutaj, aby listy kontaktów / Dostawcy Producentów

Istnieje wiele różnych rodzajów piłek tenisowych, a te używane do Beach Tennis są typu „Stage 2” czyli „Pomarańczowe”.

KONTAKT: obozytenisowe365@gmail.com

Piłki typu „Stage 2” są nieco bardziej miękkie niż zielone, a w konsekwencji wolniejsze – niż konwencjonalne piłki tenisowe i są zwykle w kolorze pomarańczowym, ew. pół na pół żółte. Korzystanie z tych piłek sprawia, że ​​gra staje się bardziej ekscytująca, ponieważ zwiększa długość wymian, a także zmniejsza ryzyko kontuzji.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zatwierdzone przez ITF piłki Piłki typu „Stage 2” zatwierdzone przez ITF

Polityka ITF nakierowana jest na współpracę z krajowymi związkami tenisowymi na całym świecie. Współpraca ma zachęcić coraz więcej ludzi do rozpoczęcia przygody z tą ekscytującą dyscypliną.

Kliknij tutaj, aby znaleźć listy kontaktów National Association / Beach Tennis

Jeśli chcesz zagrać w turnieju, warto zapoznać się z kalendarzem BTT i znaleźć coś blisko Ciebie.

Turnieje Beach Tennis są bardzo zabawne i goszczą zazwyczaj DJ i MC dostarczających kibicom emocji między punktami. Jest to z pewnością świetny dzień dla całej rodziny, ale jeśli trzeba Was jeszcze przekonać,  można zobaczyć przykład, czego się spodziewać za pośrednictwem naszego filmu podczas turnieju.

Na początek radzimy spróbować zagrać w turniejach organizowanych lokalnie lub w swoim własnym kraju. Gdy jesteście bardziej pewni siebie i wierzycie w swoje umiejętności, można rozważyć udział w ITF Beach Tennis Tour, turniejach, które są otwarte dla wszystkich graczy płci męskiej i żeńskiej w wieku powyżej 14 lat.

Przed udziałem, należy zapoznać się z Regulaminem Beach Tennis Tour. Pamiętajcie, że Waszym obowiązkiem jest znać zasady!

Proszę spójrzcie na kalendarz i po wybraniu któregoś z turniejów, możecie wziąć udział. Pliki informacyjne i regulaminy są zawsze na podstronach danej imprezy.

Dołączcie do nas już dzisiaj i podbijcie z nami plaże na całym świecie. Więcej informacji u naszych trenerów.

Podsumowując pragniemy dodać, że byliśmy grupą odpowiedzialną za promocję i powstanie tej dyscypliny w naszym kraju. Program pod nazwą BeachTennisPoland funkcjonował od 2008 roku i przyczynił się do zwiększenia popularności tej dyscypliny w Polsce. Obecnie gra z nami już kilka tysięcy ludzi.